Za aké športy sa vám kĺby poďakujú? Hýbať sa a byť aktívny prospieva telu aj duši a pre diabetikov pohyb predstavuje aj súčasť liečby cukrovky. Niektoré športy však zbytočne zaťažujú kĺby. Doprajte si aktivity, ktoré vás vzpružia, posilnia, ale kĺbom neublížia.
Keď štrajkuje chrbát, pomôže fyzioterapia Bolesti chrbta trápi veľké množstvo ľudí. Podľa štatistík je to až 8 z 10 Slovákov.
Turistika je pre diabetikov ideálna Viete, že s diabetom môžete vyraziť na turistickú prechádzku, ale aj poriadny treking? Pohyb v prírode znižuje hladinu cukru, je teda ideálnym podporným prostriedkom či alternatívnym liekom pre diabetikov.
Ako má vyzerať správna rozcvička? Rozcvička zahreje svaly, zlepší ich flexibilitu a koordináciu tak, aby dokázali zvládnuť záťaž. A ako bonus pomáha odbúravať stres a napätie. Zanedbaná rozcvička zvyšuje riziko zranenia...
Nepotrebujete byť športovcom, aby ste sa mohli hýbať. Viete, aký je najbezpečnejší pohyb pre starších? Pohybom dokážete predchádzať rôznym chorobám, a uľavuje pri už vzniknutých zdravotných problémoch. Niektoré činnosti sú vhodné a bezpečné v každom veku a môžete ich vykonávať bez predchádzajúcich skúsenosti. Dokonca nepotrebujete ani špeciálne znalosti či výbavu.
Fyzická aktivita nám prospieva, pomáha predchádzať obezite aj infarktu Sedavý spôsob života má na zdravie človeka veľmi negatívny vplyv. Prispieva k pandémii obezity, je katalyzátorom vzniku s obezitou spojených ochorení ako diabetes 2. typu, srdcovocievne, neurodegeneratívne či niektoré onkologické ochorenia.
Šport je zdravý aj v lete, vysoké teploty sú však záťažou, upozorňujú odborníci Tým, ktorí športujú denne a nechcú pohyb vynechať, odporúčajú špecialisti z Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb naplánovať aktivity na ráno alebo podvečer, keď nie je tak horúco.
Cvičenie je lepšie ako tabletky! Druh, trvanie, intenzita a pravidelnosť cvičenia majú vplyv na zníženie glykémie.
Rehabilitácia namiesto liekov Pozitívne ovplyvňuje nielen pohybový aparát, ale celý organizmus. Pomáha uľaviť od bolesti, zlepšuje psychiku, regeneruje telo aj ducha. A to všetko bez chémie!
Pravidelný pohyb môže spomaliť starnutie Pravidelný pohyb je dôležitý počas celého života, pričom jeho význam vekom rastie. „Vo vyššom veku je tréning najlepším prostriedkom, ako spomaliť starnutie,“ prízvukuje profesionálny tréner Ľuboš Gsch.
Jeme viac, hýbeme sa menej V minulosti mali ľudia viac pohybu, preto si mohli dovoliť aj vysokokalorické pokrmy ako kaše či bryndzové halušky, naše národné jedlo.
Seniori môžu predísť starnutiu či osteoporóze pravidelným pohybom Pravidelným pohybom môžete predísť predčasnému starnutiu. Odborníci pripomínajú, že zdravý životný štýl je prevenciou proti chorobám vo vyššom veku. Pozitívne ovplyvňuje psychické zdravie, pohodu a seniori vďaka pohybu predchádzajú sociálnej izolácii.
ŠTYRI skvelé cvičenia pri neuropatii Aj keď cvičenie nedokáže zvrátiť neuropatiu, pri liečbe cukrovky je stále dôležité byť fyzicky aktívny.
Pacientov s poruchami pohybového systému pribúda Poruchy pohybového systému vznikajú väčšinou v dôsledku kombinácie viacerých faktorov. Ide napríklad o nesprávne sedenie, nedostatok pohybu alebo preťažovanie chrbtice ťažkými taškami.
Šport a diabetes: osudová kombinácia Nebolo by skvelé, keby sa všetky články, príspevky či odkazy na diabetes a šport začínali frázou Ľudia s diabetom môžu športovať rovnakým spôsobom a na rovnakej úrovni ako ktokoľvek iný?
Aj starnúť sa dá aktívne Veľký podiel na zlom zdravotnom stave starších osôb má predsudok, že byť starý znamená nič nerobiť. Nemusí to tak byť.
Cvičiť sa dá aj počas choroby Fyzická aktivita je ideálny spôsob, ako si vyburcovať endorfíny a navodiť dobrú náladu.
Odolajte pokušeniu zlenivieť Rozhodli ste sa začať pravidelne hýbať, výborne! Bolo by škoda podľahnúť hneď prvému pokušeniu ľahnúť si späť na gauč. Predbehnite ho a pripravte si vopred plán, ako zvládnete situácie, keď vám bude hroziť, že prestanete cvičiť.
DESAŤ fráz, ktoré môžu odradiť od cvičenia. Poznáte niektoré? O tom, aký je pohyb dôležitý, počúvajú ľudia s diabetom z každej strany. A takmer všetci sa aj pravidelne hýbať chcú. Ich odhodlanie však podkopávajú frázy o tom, ako ich pohyb musí baviť, že musia myslieť pozitívne, že sa nesmú vzdávať.
Myslite na pohyb aj počas pandémie COVID-19, prizvukuje úrad hlavného hygienika Dlhodobá izolácia v domácom prostredí súvisiaca s pandémiou COVID-19 môže narušiť zaužívané zvyklosti v cvičení. To môže spôsobiť postupnú stratu svalovej hmoty a udržiavanie si kondície.
Kalórie, tie malé potvory. Ako s nimi bojovať? O kalóriách sa hovorí, že sú to také malé potvory, čo sa v noci nasťahujú do skrine a poprešívajú nám všetko oblečenie na menšie veľkosti.
ŠESŤ vhodných športov pre ľudí s cukrovkou Fyzická aktivita a pohyb by mali byť pre diabetikov samozrejmou súčasťou životosprávy.
WHO nalieha na ľudí, aby mali aj počas pandémie viac fyzickej aktivity Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň vyhlásila, že ľudia potrebujú viac fyzickej aktivity, a upozornila, že každý rok by sa dalo zabrániť piatim miliónom úmrtí na celom svete, ak by sa ľudia viac hýbali. A platí to aj napriek pandémii koronavírusu.