Jeme viac, hýbeme sa menej V minulosti mali ľudia viac pohybu, preto si mohli dovoliť aj vysokokalorické pokrmy ako kaše či bryndzové halušky, naše národné jedlo.
Seniori môžu predísť starnutiu či osteoporóze pravidelným pohybom Pravidelným pohybom môžete predísť predčasnému starnutiu. Odborníci pripomínajú, že zdravý životný štýl je prevenciou proti chorobám vo vyššom veku. Pozitívne ovplyvňuje psychické zdravie, pohodu a seniori vďaka pohybu predchádzajú sociálnej izolácii.
ŠTYRI skvelé cvičenia pri neuropatii Aj keď cvičenie nedokáže zvrátiť neuropatiu, pri liečbe cukrovky je stále dôležité byť fyzicky aktívny.
Pacientov s poruchami pohybového systému pribúda Poruchy pohybového systému vznikajú väčšinou v dôsledku kombinácie viacerých faktorov. Ide napríklad o nesprávne sedenie, nedostatok pohybu alebo preťažovanie chrbtice ťažkými taškami.
Šport a diabetes: osudová kombinácia Nebolo by skvelé, keby sa všetky články, príspevky či odkazy na diabetes a šport začínali frázou Ľudia s diabetom môžu športovať rovnakým spôsobom a na rovnakej úrovni ako ktokoľvek iný?
Aj starnúť sa dá aktívne Veľký podiel na zlom zdravotnom stave starších osôb má predsudok, že byť starý znamená nič nerobiť. Nemusí to tak byť.
Cvičiť sa dá aj počas choroby Fyzická aktivita je ideálny spôsob, ako si vyburcovať endorfíny a navodiť dobrú náladu.
Odolajte pokušeniu zlenivieť Rozhodli ste sa začať pravidelne hýbať, výborne! Bolo by škoda podľahnúť hneď prvému pokušeniu ľahnúť si späť na gauč. Predbehnite ho a pripravte si vopred plán, ako zvládnete situácie, keď vám bude hroziť, že prestanete cvičiť.
DESAŤ fráz, ktoré môžu odradiť od cvičenia. Poznáte niektoré? O tom, aký je pohyb dôležitý, počúvajú ľudia s diabetom z každej strany. A takmer všetci sa aj pravidelne hýbať chcú. Ich odhodlanie však podkopávajú frázy o tom, ako ich pohyb musí baviť, že musia myslieť pozitívne, že sa nesmú vzdávať.
Myslite na pohyb aj počas pandémie COVID-19, prizvukuje úrad hlavného hygienika Dlhodobá izolácia v domácom prostredí súvisiaca s pandémiou COVID-19 môže narušiť zaužívané zvyklosti v cvičení. To môže spôsobiť postupnú stratu svalovej hmoty a udržiavanie si kondície.
Kalórie, tie malé potvory. Ako s nimi bojovať? O kalóriách sa hovorí, že sú to také malé potvory, čo sa v noci nasťahujú do skrine a poprešívajú nám všetko oblečenie na menšie veľkosti.
ŠESŤ vhodných športov pre ľudí s cukrovkou Fyzická aktivita a pohyb by mali byť pre diabetikov samozrejmou súčasťou životosprávy.
WHO nalieha na ľudí, aby mali aj počas pandémie viac fyzickej aktivity Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň vyhlásila, že ľudia potrebujú viac fyzickej aktivity, a upozornila, že každý rok by sa dalo zabrániť piatim miliónom úmrtí na celom svete, ak by sa ľudia viac hýbali. A platí to aj napriek pandémii koronavírusu.
Pohybujme sa zdravo! Typy pohybovej aktivity (2. časť) Šport patrí k aktivitám, ktoré priaznivo ovplyvňujú život pacienta s rôznym typom diabetu. Základom pre jeho bezpečný priebeh je rovnováha medzi hladinou inzulínu a glykémie, ktorú možno dosiahnuť individuálne koncipovanými úpravami po porade s diabetológom alebo športovým lekárom.
Pohybujme sa zdravo! (1. časť) Šport patrí k aktivitám, ktoré priaznivo ovplyvňujú život pacienta s rôznym typom diabetu. Základom pre jeho bezpečný priebeh je rovnováha medzi hladinou inzulínu a glykémie, ktorú možno dosiahnuť individuálne koncipovanými úpravami po porade s diabetológom alebo športovým lekárom.
Pradíme, ako začať s cvičením Lekári vám odporučili pohyb a vy neviete, ako začať? Poradíme vám, ako na to, aj keď máte zdravotné problémy a nikdy predtým ste sa nevenovali žiadnemu športu.
Pohyb – cesta k lepšiemu zdraviu Ak sa už liečite na chronické choroby, ako je napr. cukrovka, vysoký krvný tlak, choroby srdca a ciev, bolesti chrbtice a kĺbov a iné, pohybová aktivita sa odporúča ako liečba.
Šport je veľký prínos aj pre diabetika V súčasnosti je farmakoterapia diabetu na takej vysokej úrovni, že pri správnom dodržiavaní všetkých odporúčaní sa môžu aj diabetici pokojne venovať športu a formovaniu svalovej hmoty.
Ako cvičiť tak, aby sme z neho mali radosť Pri cvičení by mal človek vedieť, čo naozaj chce a mal by to vedieť správne definovať. Cieľ chcem schudnúť nie je zďaleka tak presný, ako chcem schudnúť 10 kilogramov tuku... Radí tréner Ľuboš Gsch. Je autorom knihy, podľa ktorej cvičí aj herečka Zuzana Vačková.