Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov aj skupiny za aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach života.SNÍMKA: Diasabi - Pacientská Organizácia Sabinov
StoryEditor

Krajské srdce na dlani aj pre DIASABI

19.07.2022, 14:00

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov aj skupiny za aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach života.

Aktivity sú vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Dvanásť ocenení v siedmich kategóriách udelili organizátori z Prešovského dobrovoľníckeho centra v jubilejnom 20. ročníku oceňovania Krajské srdce na dlani. Laureátov ocenenia za rok 2021 vybrali spomedzi rekordných 38 nominácií. Ceny si prevzali na slávnostnom udeľovaní v prešovskom klube Stromoradie.

V kategórii Dobrovoľník a Dobrovolníčka pomáhajúci/a v Prešovskom kraji

Ocenenie Krajské Srdce na dlani 2021 si prevzalapani Antónia Varšová, podpredsedníčka ZO ZDS DIASABI v Sabinove. Pani Tonka je jeho zakladajúcou členkou, v súčasnosti tam pracuje vo funkcii podpredsedníčky. Je ochotnou organizátorkou aktivít, ktoré organizácia pripravuje, aktívne sa zapája do organizovania edukačných stretnutí a stála aj pri zrode projektu s názvom Dia deň, ktorého cieľom je vzdelávať diabetikov a ich rodinných príslušníkov v starostlivosti a liečbe.

Pani Tonka je tiež vedúcou tímu zdravotných sestier, ktoré sa podieľajú na meraní glykémie, cholesterolu a krvného tlaku a touto činnosťou upozorňujú na prevenciu ochorenia diabetes. Jej ďalšou dobrovoľníckou prácou je činnosť v rámci Senior klubu v Sabinove, kde spolu s vedením klubu organizuje stretnutia seniorov a detí zo Spojenej školy, ale aj stacionára pre telesne a mentálne postihnutých. Všade, kde je potrebná pomoc, tam je pani Tonka.

V kategórii Dobrovoľnícka skupina v Prešovskom kraji

Ocenenie Krajské Srdce na dlani 2021 si prevzali aj členovia výrovu ZO ZDS DIASABI Sabinov Mgr. Marko Urdzík, Anna Adamková, Kvetoslava Očkovičová, Vladimír Štofaník a Ružena Štofaníková, Alexander Kaščák, Marta Ivanko-Macejová – to sú mená členov výboru ZO ZDS DIASABI Sabinov, ktorí aktívne pracovali pre združenie v roku 2021.

Napriek pandémii pomáhali udržiavať kontakt s členmi v celom okrese, informovali členov o dianí, distribuovali rúška, doručovali zväzové časopisy, ktorých obsah bol zameraný na správanie sa diabetikov počas korona krízy. Pandémia ich neodradila ani od zorganizovania podujatia „Dia deň“ pre obyvateľov okresu Sabinov, diabetikov aj nediabetikov. Cieľom podujatia bola edukácia z oblasti diabetu aj sociálnej pomoci pre chorých, predstavenie nových technológii v liečbe cukrovky.

Chceme vám prejaviť vďaku a uznanie nielen, že reprezentujete okres Sabinov, ale hlavne za vašu nezištnú pomoc, ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

 

Bc. Marta Ivanko-Macejová

01 - Modified: 2022-07-15 05:00:00 - Feat.: 0 - Title: Desaťtisíce Slovákov netušia, že trpia cukrovkou 02 - Modified: 2022-07-14 05:00:00 - Feat.: 0 - Title: Zriedkavé formy cukrovky. Čo je MODY, LADA a tehotenská cukrovka? 03 - Modified: 2022-06-22 05:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ako mi môže pomôcť NEUROtest? 04 - Modified: 2022-06-01 09:05:56 - Feat.: 0 - Title: Inzulín mal sto rokov. Kde sa tento zázrak vzal?
01 - Modified: 2022-07-20 14:00:00 - Feat.: - Title: Srdce na dlani – oceňovanie dobrovoľníkov 02 - Modified: 2022-05-17 07:33:49 - Feat.: - Title: Diabetici 1. typu v Luhačoviciach
menuLevel = 2, menuRoute = dia/info-pre-diabetikov, menuAlias = info-pre-diabetikov, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
06. jún 2023 10:45