Dotazník v prieskume vyplnilo takmer 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc.Foto: Tasr/jaroslav Novák
StoryEditor

Prieskum: Najlepšie sú nemocnice v Ružomberku a Partizánskom

09.03.2023, 15:00
Autor:
TASRTASR

Hospitalizovaní pacienti najlepšie hodnotia z fakultných nemocníc Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP Ružomberok a zo všeobecných zas Nemocnicu Partizánske. Ukázal to rebríček zdravotnej poisťovne Dôvera.

Naopak, najhoršie dopadli Univerzitná nemocnica Bratislava a Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš. PR špecialista Matej Štepianský uviedol, že pri špecializovaných zdravotníckych zariadeniach bola najlepšie hodnotená Cinre Bratislava. Z ostatných zdravotníckych zariadení sa v hodnotení pacientov najlepšie umiestnilo Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica. Naopak, najhoršie dopadli Národný ústav reumatických chorôb a Špecializovaná nemocnica sv. Svorada Zobor.

"Celková priemerná známka hodnotenia pacientov bola v minulom roku 1,54, čo je o tri stotiny lepšie ako v roku 2021," podotkol Štepianský. Ženy podľa neho udeľujú prísnejšie známky ako muži. Tiež platí, že čím je pacient starší, tým sú jeho hodnotenia pobytu v nemocnici priaznivejšie.

 

Najhoršie býva hodnotená kvalita stravy

 

Štepianský priblížil, že najvyšší posun v rebríčku, o 26 priečok, zaznamenala Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda. Z regionálneho pohľadu sú podľa neho najlepšie hodnotené nemocnice v Žilinskom kraji. "Najhoršie býva hodnotená kvalita stravy a tradične najlepšie je hodnotené správanie sa lekárov k pacientom," podotkol.

Dotazník v prieskume vyplnilo takmer 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc. Hodnotili napríklad odbornosť lekárov, použité liečebné metódy či kvalitu ubytovania a prístup personálu.

 

Diskriminácia zdravotníkov

 

Umiestnenie súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti podľa generálneho riaditeľa súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana dokazuje, že sú v slovenskom zdravotníctve nevyhnutní a poskytujú pacientom kvalitné služby. "Zdôrazňujeme to preto, lebo najmä posledné roky sme boli svedkami diskriminácie súkromných aktérov v zdravotníctve, nešlo pritom len o zdravotné poisťovne, ale aj o nemocnice či záchranné zdravotné služby," doplnil.

01 - Modified: 2023-02-06 11:58:11 - Feat.: 0 - Title: O unikátny spôsob operácie bratislavských neurochirurgov je záujem aj v zahraničí 02 - Modified: 2022-12-02 08:00:00 - Feat.: 0 - Title: Kto môže nazerať do zdravotnej dokumentácie? 03 - Modified: 2022-10-27 17:00:29 - Feat.: 0 - Title: V Martine uskutočnili autotransplantáciu Langerhansových ostrovčekov 04 - Modified: 2022-06-21 12:00:00 - Feat.: 0 - Title: Človek mieni, Pán Boh mení...
menuLevel = 2, menuRoute = dia/info-pre-diabetikov, menuAlias = info-pre-diabetikov, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
25. september 2023 14:37