S vírusmi bojujeme od nepamäti. Prečo sú tak veľmi nebezpečné?
Šíria sa vzduchom, pretrvávajú na povrchoch rôznych predmetov, prenášajú sa pri ľudskom kontakte.
Šíria sa vzduchom, pretrvávajú na povrchoch rôznych predmetov, prenášajú sa pri ľudskom kontakte.
Vysadenie liekov či nerešpektovanie pitného režimu. To sú chyby, ktorých sa najčastejšie dopúšťajú pacienti pred anestéziou. Upozornila na to anestéziologička Katarína Kneppová, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.
Stôl plný pochutín a ich kombinácia s alkoholom sú pre ľudské telo veľkou záťažou, čo môže viesť k zdravotným komplikáciám.
Zdravotnícki záchranári na Štedrý deň nevyrážajú k pacientom, aby im vytiahli zapichnutú rybiu kosť. Ide o mýtus.
Na európskom aj slovenskom trhu sa objavilo veľa domácich testov na diagnostikovanie ochorenia COVID-19. Žiaden test však nie je certifikovaný na domáce použitie ani v jednej európskej krajine.
Hypertenzia, teda vysoký krvný tlak, patrí k najzávažnejším celospoločenským problémom. Ide o faktor, ktorý sa podpisuje pod infaosť a chorobnosť.
Vírus chrípky i nový koronavírus sa môžu prenášať z človeka na človeka skôr, než sa u infikovaného objavia prvé príznaky ochorení.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň vyhlásila, že ľudia potrebujú viac fyzickej aktivity, a upozornila, že každý rok by sa dalo zabrániť piatim miliónom úmrtí na celom svete, ak by sa ľudia viac hýbali. A platí to aj napriek pandémii koronavírusu.
Počet situácií, v ktorých sú ľudia vystavení stresu, narastá. „Stačí sa pripojiť na internet a zasype nás množstvo informácií, ktoré v nás vyvolávajú pocit ohrozenia,“ uviedla klinická psychologička Mária Humeníková.
Samovyšetrenie prsníkov raz za mesiac by malo byť pre každú ženu samozrejmosťou. Tie, ktoré majú menštruáciu, by tak mali urobiť hneď po jej skončení.
Slovenským pacientom s diagnózou skleróza multiplex (SM) chýba dostatok lekárov - špecialistov a odborné centrá liečby.
Na hygienu rúk treba pamätať aj pred manipuláciou s bábätkom, po výmene znečistenej plienky, po manipulácii so zvieratami a ich krmivom, po manipulácii s odpadom a odpadkovým košom.
Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách.
Osoba, ktorá sa nachádza v domácej karanténe a žije v spoločnej domácnosti s ďalšími, musí obmedziť kontakt s ostatnými a izolovať sa v samostatnej izbe. kara
Na Slovensku ročne zomrie viac ako 2700 ľudí na infekcie dolných dýchacích ciest, z nich viac ako 2200 osôb je starších ako 65 rokov. Zároveň sú piatou najčastejšou príčinou smrti na Slovensku.