StoryEditor

Sexuologická poradňa: Pokiaľ neužijete tabletku viac ako raz denne, zdravotné riziko nehrozí

03.02.2015, 23:10
Autor:
(dia)(dia)
Budú mať na mňa lieky negatívny účinok?

Dobrý deň. Viem, že dnes je možné na uľahčenie sexuálneho styku užiť tabletku. Na internete som však čítal fórum, kde bolo aj niekoľko negatívnych reakcií na ich vedľajšie účinky. Že to zničí žalúdok a oči. Ak mi lekár odporučí liečbu erekcie tabletkami, čo mi hrozí pri užití liekov? Závisia negatívne účinky od dávkovania liekov, od veku muža, jeho zdravotného stavu, alebo od frekvencie užívania? Za odpoveď vopred ďakujem.

Peter, Komárno

 

Existujú skutočne účinné lieky na erekciu, s overeným účinkom, sú na predpis, predpísať ich môže každý lekár. Známe sú ako tzv. farebné tabletky. Ich účinnosť je cca 80%, zhruba do hodiny od užitia. Neexistuje liek bez možných nežiaducich účinkov. Ich výskyt v prípade skutočne účinných tabletiek za predpokladu, že ich predpíše lekár po zhodnotení zdravotného stavu pacienta a ten neprekročí odporučenú jednotlivú dávku a neužije tabletku častejšie ako raz denne, je nízky. Predpokladáme, že si pacient kúpi v lekárni originálny liek a nie falzifikát cez internet alebo z iných neoficiálnych zdrojov. V prípade originálneho lieku nehrozí zničenie zdravia. „Hrozí“ skôr zlepšenie kvality sexuálneho života, zlepšenie sebavedomia, vzťahu, dokonca aj výkonnosti v práci. Možné nežiaduce účinky sú uvedené v príbalovom letáku v balení originálneho lieku.

Absolútna väčšina mužov nemá nežiaduce účinky, ktoré by boli dôvodom na prerušenie liečby. Liečbu pre výskyt nežiaducich účinkov preruší menej ako 2 % mužov. Nežiaduce účinky sú obvykle mierne a prechodné, pri opakovanom užití sa ich výskyt znižuje. Napríklad začervenanie tváre moji pacienti hodnotia skôr pozitívne s komentárom, že aspoň vyzerajú náruživejšie.

Uvedené lieky umožňujú aj opakovanie styku. Je predpoklad trvalého zlepšenia erektivity. Tzv. 100% prírodné prípravky propagované na liečbu poruchy erekcie v skutočnosti ani lieky nie sú, preto sú vo voľnom predaji. Často je nejasný ich pôvod, zloženie aj spôsoby uskladnenia. Ich účinok nie je objektívne overený, prinášajú pacientom sklamanie a niektoré z nich predstavujú zdravotné riziko.

 

Sexuológ Ivan Kubiš

01 - Modified: 2007-03-03 16:34:00 - Feat.: 0 - Title: Pri nehode na lesnej ceste zahynul 64-ročný motocyklista
menuLevel = 2, menuRoute = dia/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
06. jún 2023 16:02