StoryEditor

Nová mobilná aplikácia pre diabetikov

23.09.2013, 23:03
Autor:
(dia)(dia)
V rámci projektu Kompetenčné centrum inteligentných technológií pre elektronizáciu a informatizáciu systémov a služieb bola nedávno spustená nová mobilná aplikácia určená pre diabetikov.

V rámci projektu Kompetenčné centrum inteligentných technológií pre elektronizáciu a informatizáciu systémov a služieb bola nedávno spustená nová mobilná aplikácia určená pre diabetikov. Ide o diabetický denník, do ktorého si používatelia môžu zaznamenávať hladiny glykémie, množstvo sacharidov, prijaté jedlo či poznámky.

 

Mobilná aplikácia je jednoduchá na používanie, každá akcia vyžaduje minimum klikov, používateľa tak neobťažuje rozvetvenou navigáciou a zbytočnými funkciami.

Diabetik si vďaka aplikácii môže do diabetického denníka každodenne ukladať záznamy týkajúce sa glykémie, bolusov a bazálu či jedálneho lístka. Miesto je aj pre poznámky, automatický dátum a čas s možnosťou zmeny. Záznamy je možné zobrazovať po dňoch. Kliknutím na záznam sa rozbalia všetky zapísané údaje s možnosťou úpravy alebo vymazania.

Softvér umožňuje zobrazenie grafického priebehu štyroch hlavných hodnôt po otočení displeja o 90 stupňov a navolení počiatočného a konečného dátumu. Zobrazené záznamy je navyše možné exportovať do tabuľkového editora, ktorý možno jednoducho poslať priamo diabetológovi.

Mobilná aplikácia, ktorú vytvorili pracovníci z Ústavu riadenia a priemyselnej informatiky na Fakulte elektroniky a informatiky STU, je dostupná zdarma pre všetkých užívateľov v slovenskom a anglickom jazyku na webovej stránke https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.urpi.diabetesdiary.

 

Spracovala: Ivana Ihnátová

Foto: www.fotolia.com

 

menuLevel = 2, menuRoute = dia/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
06. jún 2023 04:21