Naši futbalisti skončili na 8. mieste

27.08.2012, 23:22
(dia)(dia)
Mladí diabetici vo veku od 8 do 12 rokov 24. až 26. augusta reprezentovali Slovensko na medzinárodnom turnaji Junior Cup Diabetes - neoficiálnych majstrovstvách sveta vo futbale vo Švajčiarsku. Chlapci skončili celkovo na 8. mieste.

Víťazmi turnaja a honor neoficiálnych Majstrov sveta vo futbale mladých diabetikov si vybojovali Nemci po finálovom víťazstve nad Belgickom. Bronzovú medailu získalo Holandsko.

Turnaj prebehol v úžasnej atmosfére a všetci zúčastnení si odniesli len tie najkrajšie spomienky. Pre mnohých boli majstrovstvá prvou príležitosťou stretnúť sa s inými deťmi s podobnou situáciou a zdieľať skúsenosti z každodenného života s diabetom. Junior Cup Diabetes im ukázal, že aj s diabetom sa dá viesť plnohodnotný aktívny život.