StoryEditor

Vzdelávanie zdravotníkov

25.02.2010, 09:18
Autor:
(dia)(dia)
Aj v tomto roku budú môcť zdravotníci na Slovensku využiť na podporu svojho vzdelávania finančné prostriedky z Operačného programu (OP) Vzdelávanie.

Aj v tomto roku budú môcť zdravotníci na Slovensku využiť na podporu svojho vzdelávania finančné prostriedky z Operačného programu (OP) Vzdelávanie. Ako vyplýva z informácií zverejnených na stránke programu, dôraz by sa mal klásť na vzdelávanie s ohľadom na legislatívne zmeny a reštrukturalizáciu zdravotníctva. Celková suma prostriedkov vyčlenená na túto výzvu bude predstavovať 15 mil. eur. Minimálna výška príspevku na jednu žiadosť ja plánovaná na 500 tis. eur a maximálna na 3 mil. eur.

Výzva by mala byť vyhlásená v marci tohto roku. Termín jej ukončenia je plánovaný na máj 2010. Oprávnenými prijímateľmi budú verejné a štátne vysoké školy, štátne vzdelávacie inštitúcie, ako aj rozpočtové a príspevkové organizácie štátu vyšších územných celkov a obcí. O financie sa však budú môcť uchádzať aj mimovládne organizácie, súkromné vzdelávacie inštitúcie, odborné spoločnosti, či profesijné združenia a stavovské organizácie v zdravotníctve.

(zdroj: sita)

menuLevel = 2, menuRoute = dia/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
09. jún 2023 06:13