Nie. Rozprašovanie alkoholu alebo chlóru po celom tele nezabije vírusy, ktoré už vstúpili do vášho tela. Postrek takýchto látok môže byť škodlivý pre odev alebo sliznicu (t. j. oči, ústa). Uvedomte si, že alkohol aj chlór môžu byť užitočné pri dezinfekcii povrchov, ale je potrebné ich používať podľa príslušných odporúčaní.Pixabay - ilustračné foto
StoryEditor

Vývoj epidémie nového koronavírusu na Slovensku

24.03.2020, 15:08
Autor:
TASRTASR
Na Slovensku pribudlo počas pondelka (23. 3.) 19 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 teda stúpol na 204. Na utorkovom tlačovom brífingu to oznámil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

V pondelok bolo vyšetrených 432 negatívnych vzoriek a 19 pozitívnych. Máme 19 pozitívnych nových prípadov. Celkový počet vyšetrených vzoriek je 3736 negatívnych a 204 pozitívnych," spresnil Mikas.

Priblížil tiež, že od utorka bude štát počet nových prípadoch nakazených zbierať vždy do polnoci a následne bude o tom informovať nasledujúci deň ráno. Vzorky začína vyšetrovať aj ďalšie laboratórium v Trenčíne a v budúcnosti chce Úrad verejného zdravotníctva SR spolupracovať aj s komerčnými laboratóriami. "Máme kapacitu do 1000 vzoriek denne. Celkový počet vyšetrených závisí od toho, koľko vzoriek do laboratórií príde," podotkol Mikas.

Ministerstvo zdravotníctva na svojom webe spresnilo, že medzi 19 novými pozitívne testovanými prípadmi sú žena z okresu Topoľčany, žena z okresu Malacky, žena vyšetrená na bratislavských Kramároch, muž z okresu Nitra, žena z okresu Topoľčany.

Taktiež medzi týmito prípadmi sú žena z okresu Čadca, muž z okresu Dunajská Streda, žena z okresu Senec, muž z okresu Zvolen, muž z okresu Bratislava, muž z okresu Bratislava, muž z okresu Bratislava, muž z okresu Senec, žena z okresu Bratislava, žena z okresu Piešťany.

Rovnako aj žena s trvalým bydliskom v Španielsku a prechodným pobytom v Bratislave, žena z okresu Malacky, žena z okresu Čadca a žena z okresu Liptovský Mikuláš.

krajiny s najvyšším počtom ľudí nakazených koronavírusom krajiny s najvyšším počtom ľudí nakazených koronavírusom TASR

počty pozitívnych a negatívnych testov na koronavírus na SR počty pozitívnych a negatívnych testov na koronavírus na SR TASR

menuLevel = 2, menuRoute = dia/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
04. jún 2023 06:48