StoryEditor

Rúška si môžete kúpiť aj v automatoch

31.03.2020, 11:29
Autor:
(dia)(dia)
Prvý prístroj na predaj rúšok sa nachádza v bratislavskom podchode na Trnavskom mýte. Postupne pribudnú aj ďalšie tri prístroje, ktoré sa nachádzajú v Košiciach, Žiline a v bratislavskej Dúbravke. Cena jedného rúška je 2,90 eura.

Na dlhodobý nedostatok ochranných pomôcok tváre na Slovensku zareagovali aj lekárne Dr.Max. Pôvodný výdajný automat s rôznorodým doplnkovým lekárenským sortimentom upravili na „rúškomat“.

 Vďaka automatizovanému výdajnému systému je pre zákazníkov zabezpečená maximálna ochrana a tiež znížené riziko prenosu ochorenia Covid-19. Tvárové rúška šije pre lekárne Dr.Max slovenská odevná spoločnosť.

Sú vyrobené z certifikovanej netkanej textílie a po opratí vhodné na opakované nosenie.

Základná kapacita výdajného automatu je 200 rúšok, tie sú však podľa potreby priebežne dopĺňané personálom lekárne.

V priebehu budúceho týždňa by mal dnes monotematický sortiment nového „rúškomatu“ doplniť aj ďalší nedostatkový tovar, ktorým je dezinfekcia rúk.

„Naším cieľom a dôvodom, prečo prichádzame s týmto riešením, je v prvom rade zabezpečiť dostupnosť takmer nedostatkového tovaru na Slovensku. Zároveň sú vďaka automatizovanému systému rúška pre širokú verejnosť k dispozícii bez časovej obmedzenosti, teda aj v momente, keď sú lekárne mimo otváracích hodín,“ uviedol Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku.

Prvotná myšlienka výdajného lekárenského automatu, ktorý má zákazníkom prinášať najmä zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární, dostáva v čase šíriacej sa pandémie koronavírusu širšie využitie a nový význam.

Automat na rúška, rúškomat, Automat na rúška, rúškomat, Dr.Max

„Rád by som zdôraznil, že okrem dostupnosti rúškomat vďaka takmer bezkontaktnej obsluhe prispieva aj k zníženiu rizika šírenia prenosu ochorenia. Na výdajnom automate prebieha navyše pravidelná sanitácia, ktorá je  realizovaná vo zvýšenej miere, rovnako ako aj v lekárňach,“ doplnil Križan.

Prvý na predaj rúšok upravený prístroj od lekární Dr.Max sa nachádza v bratislavskom podchode na Trnavskom mýte.

Po realizácii nevyhnutných úprav a rekonfigurácie pôvodného lekárenského automatu na výdajný „rúškomat“ by mali postupne pribudnúť aj ďalšie tri prístroje, ktoré sa nachádzajú v Košiciach, Žiline a v bratislavskej Dúbravke.

Textilné rúška vo výdajnom automate Dr.Max vyrába slovenská spoločnosť TATRASVIT z certifikovanej zdravotne vyhovujúcej netkanej textílie.

Výrobca deklaruje ich opakované nosenie a možnosť až 5-násobného prania pri teplote 60 °C. Cena jedného rúška je 2,90 eura a okrem výdajného automatu – „rúškomatu“ je dostupné aj v internetovej lekárni Dr.Max.

 

menuLevel = 2, menuRoute = dia/info-pre-diabetikov, menuAlias = info-pre-diabetikov, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
06. jún 2023 20:49