seniori, dôchodky, financieDreamstime
StoryEditor

Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú Slovákom dva týždne

16.09.2019, 07:59
Autor:
TASRTASR
Slováci majú ešte dva týždne na to, aby zmenili svoju zdravotnú poisťovňu. Podať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne je možné do 30. septembra.

Platnosť prihlášok následne overí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Súkromné zdravotné poisťovne uviedli, že tento rok evidujú viac prihlášok ako vlani. Aj tento rok si pre svojich klientov pripravili všetky tri slovenské zdravotné poisťovne (ZP) viacero noviniek či bonusov.

VšZP podporuje zdravý životný štýl

"Benefity Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) majú koncepciu. Sú zamerané na najčastejšie ochorenia, ktorým možno predísť. Benefitmi VšZP vedie poistencov k zodpovednosti za vlastné zdravie. Odhaľujeme riziká smrteľných ochorení, komplexne chránime zdravie žien, bojujeme s civilizačnými chorobami, strážime deti, aby neboli obézne, prispievame deťom na dentálnu hygienu, chránime pred nákazlivými ochoreniami, či podporujeme zdravý životný štýl," povedala  hovorkyňa štátnej ZP Slávka Gáborová.

Vo VšZP nie je na prvom mieste zisk, ale poistenec a je lídrom v uplatňovaní najmodernejších liečebných postupov a v podpore prevencie.

Výsledky o počte prepoistených osôb bude VšZP komentovať až po tom, keď budú potvrdené ÚDZS.

Dôvera - rodinná zdravotná poisťovňa

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera tvrdí, že o poistencov bojuje po celý rok. "Robíme to prvotriednym servisom a užitočnými výhodami. Sme rodinná zdravotná poisťovňa, po celý rok sa snažíme o to, aby rodičia svoje narodené deti poistili v Dôvere a mali sme im čo ponúknuť počas celého ich života, v zdraví aj v chorobe," komenoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Každý novorodenec podľa neho dostane BabyBox v hodnote 50 eur. Ponúka im príspevok do výšky 100 eur ročne na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu či dodatočnú päťpercentnú zľavu na všetky ponuky na zľavových portáloch.

,,Medzi najobľúbenejšie výhody dlhodobo patrí aj možnosť získať späť doplatky za lieky až do výšky 200 eur pre deti do 18 rokov veku, ich matky a otcov, čo ponúkame ako jediná zdravotná poisťovňa na Slovensku," dodáva Štepianský. ZP eviduje približne 110.000 prijatých prihlášok.

Union - transparentná poisťovňa bez korupcie a klientelizmu

Pre Union ZP je spravodlivosť základným princípom. "Nerobíme rozdiely, či je u nás poistenec dva mesiace alebo tri roky. Všetkým ponúkame rovnaké služby bez obmedzenia dĺžky poistného vzťahu, spoločenského statusu alebo výšky poistného," zhodnotil hovorca Union ZP Matej Neumann. 

Rovnako je to podľa neho aj pri partneroch, kde nerozlišuje, či je zo štátneho, súkromného prostredia alebo niekoho známy či politický nominant. Ako jediná zdravotná poisťovňa má tiež výhodu sesterskej komerčnej Union poisťovne, no a toto výnimočné spojenie prináša pre  poistencov nadštandardné výhody.

,,Sme transparentná zdravotná poisťovňa bez korupcie a klientelizmu, s ktorou sa nespájajú žiadne spoločenské kauzy," dodal Neumann. Počet zmenových prihlášok podľa jeho slov v ZP pribúda. V súčasnosti ich evidujú desiatky tisíc, čo je podľa hovorcu podstatne viac ako v minulom roku.

Zoznamy ostatných výhod pre svojich klientov sú zverejnené na webových stránkach zdravotných poisťovní. Zmena zdravotnej poisťovne nastane 1. januára 2020.

menuLevel = 2, menuRoute = dia/info-pre-diabetikov, menuAlias = info-pre-diabetikov, menuRouteLevel0 = dia, homepage = false
09. jún 2023 07:17