07.07.2020, 11:00

Komentár Zuzany Hercegovej: Ako sa starám o inzulín v letných horúčavách

Komentár Zuzany Hercegovej:  Ako sa starám o inzulín v letných horúčavách
Zdroj: Pixabay

Leto na Slovensku už dávno nie je takým, aké ho zažívali naši starí či prastarí rodičia. Globálne otepľovanie zapríčinilo svoje a my sa každé leto musíme popasovať s čoraz vyššími teplotami a horúčavami.

V takýchto dňoch ďakujeme moderným technológiám za klimatizáciu, chladničkám za vychladené nápoje a zmrzlinárom za ich lahodné osviežujúce pochúťky. Áno, aj my diabetici si môžeme dať zmrzlinu, pokiaľ ju zodpovedne zaradíme do nášho príjmu sacharidov a vykompenzujeme správnou dávkou inzulínu.

Na čo však veľa diabetikov v takýchto slnečných letných dňoch nemyslí? Na náš život zachraňujúci liek – inzulín, a starostlivosť oň.

Pozor na priame slnečné žiarenie


Možno ste o tom ešte nepočuli, ale náš kamarát inzulín je termolabilný hormón bielkovinovej povahy, ktorý nesmie byť vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu, teplotám nad 25 stupňov Celzia a nesmie ani zamrznúť.

Pri takýchto situáciách sa štruktúra jeho molekúl poškodí a stráca svoj účinok.

Je teda obrovským rozdielom, či svoj inzulín nosievate len tak pohodený v batohu, v kabelke, plážovej taške alebo v termo puzdre, a to bez ohľadu na teplotu okolia. Takéto termo pomôcky udržia primeranú teplotu v zime, a zabránia aj prenikaniu slnečných lúčov pri vystavení na priamom slnku.

Puzdro FRIO
V najnovšej knihe Dia šlabikár+ odporúčame okrem termo puzdra používať pri vysokých teplotách, pri cestách k moru, turistike alebo na kúpaliskách cestovné inzulínové puzdro FRIO.

Táto odparovacia chladiaca jednotka je zámerne navrhnutá tak, aby uchovala inzulín v bezpečnej teplote 18 – 26 stupňov Celzia na 45 hodín, a to aj pri teplote ovzdušia vyššej ako 35 stupňov Celzia.

Ide o vysoko efektívne, ale pritom lacné riešenie problému s udržaním teploty inzulínu, ako aj o najpohodlnejší a dostupný ochladzovací medicínsky systém.

Princíp jeho použitia je jednoduchý


Na jeho aktiváciu je potrebné ponoriť ho do studenej vody (napr. v zapchatom umývadle) na približne 5 minút. Z kryštálov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri puzdra, sa stane studený gél, ktorý je schopný chladiť až 45 hodín.

Po vybratí z umývadla stačí puzdro osušiť uterákom a ste pripravení na akúkoľvek cestu. Každý kus je možné používať opakovane a dobrou správou je aj to, že je navrhnuté tak, aby vyhovoval všetkým typom a značkám inzulínových púmp, inzulínových pier a štandardným inzulínovým náplniam.

Nezabúdajme teda, že leto nie je len o zábave, výletoch a neobmedzených možnostiach. Dbajme na to, aby sme v každej situácii chránili svoje telo, svoje zdravie a bezpochyby aj náš inzulín. Želám vám veľa krásnych letných zážitkov s tými najlepšími glykémiami!

Vaša Zuzka