17.09.2019, 14:00

Letný rekondičný pobyt Diadoru bol nabitý rozličnými aktivitami

Od nedele 25. augusta 2019 členovia Diadoru strávili letný rekondičný pobyt v malebnom prostredí prírodných krás Nízkych Tatier, v hoteli Polianka, v chatovej oblasti Krpáčovo.

Letný rekondičný pobyt Diadoru bol  nabitý rozličnými  aktivitami
Zdroj: Diador

Opäť sa tu stretli starí známi z iných akcií Diadoru, ale bol priestor aj na nadviazanie nových priateľstiev a spoznanie zaujímavých, milých a spoločensky rozmanitých ľudí s rovnakou diagnózou. Hneď prvý večer sa konala zoznamka všetkých účastníkov s všakovakými, inovačnými hrami na bližšie spoznanie sa.

Lákavé možnosti rôznych aktivít

Tohto roku bolo prostredie Nízkych Tatier a okolie hotela absolútne nabité lákavými možnosťami športových a turisticko-prechádzkových aktivít, čo sme, samozrejme, plnými dúškami v priebehu týždňového pobytu využili. Hneď prvý deň sme sa všetci vybrali do neďalekého hotela Partizán cez rozprávkový les s príjemnou, nenáročnou trasou.

Zdroj: Diador

V utorok sme spojili príjemné s užitočným a po časti chodníka Sama Chalupku sme navštívili jeho pamätnú izbu v jeho rodisku – v obci Horná Lehota, kde nás milá pani z obecného úradu previedla životom, záľubami i literárnou tvorbou nášho významného autora.

Takéto edukatívne chvíľky sme popretkávali výstupom z Trangošky do jedinečnej, vysokohorskej Jaskyne mŕtvych netopierov či volejbalovými turnajmi na pieskovom povrchu pri hoteli.

Na vychutnanie prírodnej atmosféry trošku z inej perspektívy ako tej pešej sme vyskúšali i elektrobicykle, keďže ide o nádherný stredoslovenský kraj prajúci horským cyklistom. Neďaleko od hotela sa rozprestierala nádherná vodná nádrž Krpáčovo s možnosťou príjemného oddychu pri vode.

Niekoľkokrát za pobyt sme sa všetci spoločne vybrali spríjemniť si krásne slnečné dni plávaním. Boli sme nadšení, takýto prírodný relax sme mali v pešom dosahu a vo vizuálnom výhľade z hotela.

Veľa sme sa dozvedeli aj o senzoroch, ktoré by mali zlepšovať kompenzáciu cukrovky

Všetky pohybové aktivity sme doplnili aj o prednášky nášho doktora na rekondičných pobytoch MUDr. Ľubomíra Baráka, CSc., ktorý sa každý rok na nich aktívne zúčastňuje, ordinuje nám dávky inzulínu, radí, usmerňuje, pomáha, edukuje.

Zdroj: Diador

Patrí mu veľká vďaka za trpezlivosť a ochotu zabezpečiť lekársky dohľad nám všetkým, vyše 55 účastníkom rekondičného pobytu. Okrem prednášok pána doktora Baráka sme sa dozvedeli i o senzoroch, ktoré by mali zlepšovať kompenzáciu cukrovky u pacientov, ktorí si aplikujú inzulín perami.

Do týždňového pobytu sa nám podarilo vtesnať i opekačku počas štvrtkového večera. A už tradične bol rekondičný pobyt v piatok ukončený na rozlúčku diskotékou. Naša Jessy, duša letných a zimných rekondičných pobytov Diadoru, tento rok vymyslela štýlovú tému disko večera, „black and white“.

Zdroj: Diador

A potom šup-šup sa pobaliť a v sobotu ráno, v posledný augustový deň ešte spoločná fotka všetkých nás na rekondičnom pobyte pred hotelom. Potom už nasledovalo postupné rozchádzanie, každý do svojej domoviny s krásnymi zážitkami, novými priateľstvami, novými poznatkami v liečbe diabetu a s odkazom: „Veď sa zase čoskoro uvidíme na ďalšej super akcii Diadoru.“

Klea, Diador